Įspūdžiai

MINTYS PO 2021 METŲ GRAŽIAUSIŲ LIETUVIŠKŲ ĮMONIŲ PAVADINIMŲ KONKURSO

Ieškant verslo idėjos, orientuotasi į tai, kas artima širdžiai. Mūsų gyvenimas bėga nuostabios gamtos apsuptyje, vienkiemyje, diktuojamas metų laikų ritmo. Todėl „Sodo sakmės” kuriama kaip mažoji bendrija, teikianti aplinkos tvarkymo paslaugas, pagrįstas pagarbos aplinkai, ekologijai, įsiklausymo į gamtą ir natūralų kraštovaizdį principais. Mūsų kieme jau nuo seno auga ir savo sakmes pasakoja senas senas obelų sodas. Matyt, kad jo magiškas ir paslaptingas grožis įkvėpė ir mūsų įmonės pavadinimą.

Sodo Sakmės

Kaip sekėsi rinkti įmonės pavadinimą?

Gana ilgai ieškojome tinkamiausių žodžių, kurie taptų patrauklia, skambia nuoroda į mūsų įmonės esmę, krypčiai, nuotaikai nusakyti. Bet kai sudėjome žodžių junginį „pilna gyvenimo”, iš karto supratome, kad mums pavyko. Palikome sugalvotą pavadinimą dar kelioms dienoms ramybėje, bet kuo toliau, tuo labiau jis mums patiko ir džiugino.

Kodėl sugalvojote lietuvišką pavadinimą, o ne kita kalba?

Mūsų įmonės veikla orientuota į lietuvišką auditoriją, kuriamas turinys taip pat bus lietuvių kalba, be to, savo platformoje suteiksime erdvės lietuvių kūrėjų darbams pristatyti. Kitakalbis pavadinimas tokiu atveju tikrai atrodytų svetimkūniškai ir net klaidintų.

Kaip reagavote į pranešimą, kad pavadinimas įtrauktas į Inspekcijos išrinktų gražiausių pavadinimų sąrašą?

Labai džiugiai! Bus smagu tokį faktą įrašyti į mūsų dar tik pradedančios veikti įmonės istoriją.

Ko palinkėtumėte būsimiesiems verslininkams, kurie dar tik rinksis pavadinimą?

Nepasiduoti laikinoms madoms ir turėti labai aiškų suvokimą, kokią žinią norite transliuoti apie save kitiems.

MB „Pilna gyvenimo”

Kaip jums sekėsi sugalvoti bendrovės pavadinimą?

Esu žmogus, mėgstantis kolekcionuoti akimirkas, nesvarbu, kokios jos būtų, todėl sugalvoti pavadinimą nebuvo sudėtinga užduotis. Man kiekvieno žmogaus, kiekvienos šeimos gyvenimas – tai nepakartojama istorija su savo ypatumais, tradicijomis, gyvenimas, kuris susideda iš begalybės atskirų akimirkų. Jos būna skirtingos: būna liūdnų, o būna laimingų, linksmų, pilnų džiaugsmo ir meilės, jas norisi prisiminti ir nešti visą gyvenimą, tai akimirkos, dėl kurių norisi gyventi. Taip paaiškinčiau pirmą pavadinimo pusę. Kodėl pasirinkau žodį „sodas“? Dar vaikystėje įstrigo gimtųjų namų žydintis vyšnių sodas, jis man kelia daugybę gražių ir tikrų atsiminimų.

Kodėl sugalvojote lietuvišką pavadinimą, o ne kita kalba?

Pavadinimas kilo natūraliai, net nebuvo minties angliško ar kitos kalbos varianto.

Kaip sutikote pranešimą, kad pavadinimas įtrauktas į gražiausių pavadinimų sąrašą?

Buvo maloni staigmena, tikrai nesitikėjau sulaukti tokio dėmesio.

Ko palinkėtumėte būsimiesiems verslininkams, kurie dar tik rinksis pavadinimus?

Nebijokite pavadinimo susieti su jums svarbiais gyvenime dalykais. Pavadinime įžvelkite tikrąjį save, savo jausmus, emocijas!

Akimirkos sodas

MINTYS PO 2016 METŲ GRAŽIAUSIŲ LIETUVIŠKŲ ĮMONIŲ PAVADINIMŲ KONKURSO

Labai džiaugiamės įvertinimu! Norėjome lietuviško ir šmaikštaus, susijusio su mūsų veikla. Visi kartu (esame trise) susitikę svarstėm pavadinimų variantus, tiesiog dalinomės idėjom ir vienas iš mūsų pasiūlė „Juokiasi puodas“. Eureka! Mūsų ne tik įmonės pavadinimas toks, bet ir prekės ženklas taip vadinasi. Turėjom įvairių variantų, bet iš tiesų pagalvoję apie „Juokiasi puodas“ toliau nieko nebesvarstėme. Rinkdamiesi vardą tikrai negalvojome apie gražiausių rinkimus. Bet įvertinimas labai maloniai nustebino. Pasirinkti buvo gana lengva. Dar kartą ačiū už įvertinimą ir renginį!

UAB „Juokiasi puodas“

* * *

Šventė patiko, įdomi tradicija puoselėjant lietuviškumą. Įmonės pavadinimą sukūrėme „iš lempos“, kaip liaudis sako, kadangi mėsos rūkymas tradiciškiausias nuo senovės su kadagiu, norėdami pritraukt žmonių dėmesį, ir pavadinom taip. Dėmesys buvo nemažas, net dešrą esam pavadinę „Kadagine“. Kartą Vilniuje parduotuvėje teko nugirst tokį pokalbį: viena rusakalbė klausia kitos „Što takoje kadagys“, antroji atsako: „Takaja jolka“; ta atsisuko ir sako: „Ką kalbi nesąmones, ką jie – egle dešras rūko, o tokios skanios?“ Variantų kitų nebuvo, o kad bus kažkur renkamas gražiausias pavadinimas, nesvajojom. Šiaip nuostabu, kad puoselėjat tokią šventę. Ačiū jums.

UAB „Kadagio dūmas“

Įmonės pavadinimą rinkome iš dviejų variantų. Pirmas variantas buvo sugalvotas iš dviejų žodžių, bet pasitarusios su drauge (įmonę kūrėme dviese su drauge Jovita Kamaityte- Grušeckiene) nusprendėme, jog pavadinimas per ilgas ir bus nepatogu rašant sąskaitas. Jovita idėjų ieškojo kalbos žodyne, norėjome , kad veikla atspindėtų įmonės pavadinimą (juokingai atrodo, kai iš pavadinimo negali suprasti, kuo įmonė užsiima). Rado panašius žodžius, susijusius su saldumynais: saldūnassaldišius ir saldainis. Jovita paskambino, sako: „Klausyk“, – ir per keletą minučių nusprendėme įmonę pavadinti „Saldišiumi“, abiejų nuomonės sutapo. Įmonei išrinkti vardą sudėtinga nebuvo, sudėtingiau buvo su parduotuvės pavadinimu „Dvi braškės“. Žinoma, apsidžiaugėme sužinojusios, jog patekome tarp LETUVIŠKIAUSIŲ įmonės vardų. Lyg ir smulkmena, bet mums, mažiems, tai paskata judėti į priekį, ieškoti, kurti, įgyvendinti savo svajones. Pastebėjo kalbininkai, galbūt pastebės ir kiti. Nauda įmonei – reklama visoje Lietuvoje, o tai labai džiugina. Mes apdovanojimui ruošėmės, net ir kalbą buvome paruošusios 🙂 Smagu, džiugu, patiko nuoširdūs sveikintojų žodžiai (ne valdiškai). Patiko koncertas nuostabioje salėje, muzika ir dainos skambėjo pasakiškai.

Dėkojame už pastebėjimą, už paprastumą, nuoširdumą. Ačiū, Daiva Sindriūnienė, UAB „Saldišius“

Noriu dar kartą padėkoti už pakvietimą į renginį ir taip gražiai suorganizuotą šventę. Ilgai galvojome, kaip pavadinti savo įmonę, norėjome, kad pavadinimas būtų ne tik įsimintinas ir gražus, bet kartu ir atspindėtų veiklos pobūdį ir miestą, kuriame veikiame – Birštoną. Labai džiaugiamės, kad „Čiulba ulba“ pavadinimas atspindi gražius vaikystės prisiminimus, dainas, linksmybes, o kartu siejamas su gamta, paukščiais, nes Birštonas išsiskiria savo gražiu mišku, parkais, Nemuno vingiais, kur skraido daug čiulbančių ulbančių. Mums šis vardas gražus nuo pat pradžių ir mes juo labai džiaugiamės. Kai įmonės pavadinimą išgirdo artimieji, partneriai ir klientai, jų susidomėjimas leido mums slapta tikėtis patekti tarp gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų. Nors rinkomės iš keleto pavadinimų ir pradiniame sąraše jų buvo gal bent dešimt, bet netikėtai sukurtas pavadinimas „Čiulba ulba“ be ilgų svarstymų buvo įregistruotas ir vis dar džiugina mus ir klientus.

Virginija Pranckietė, MB „Čiulba ulba“

Visų pirma labai dėkojame už tokį įkvepiantį renginį! Buvo be galo malonu ir šilta. Išrinkti įmonei pavadinimą – be galo atsakingas darbas. Mes turėjome keletą labai aiškių kriterijų: prasmė, skambesys, vizualumas ir funkcionalumas. Todėl tai negalėjo būti atsitiktinis žodis, ieškojome tokio, kuris atspindėtų mūsų veiklą, būtų šiek tiek paslaptingas ir turėtų perkeltinę prasmę. Ši savybė pavadinimuose ypač žavi. Pavadinimo ieškojome skambaus ir vizualiai dailaus – lengvai įsimenamo, paprastai užrašomo. Buvau kategoriška – nepakanka, jog pavadinimas būtų tik graži žinoma frazė iš literatūros ar tautosakos, nes įmonės pavadinimas turi būti ir funkcionalus, paprastas būtent dėl savo paskirties – turi būti patogu pasirašinėti, prisistatyti telefonu ar bendraujant su tiekėjais, todėl atmetėme visus juoką keliančius variantus. Tad sugalvojus naują galimą variantą iš karto buvo aišku, ar jis mums tinka, ar ne. Lygiai taip, vos išgirdus, buvo aišku, kad „Mikim“ bus mūsų verslo pavadinimas. Jis lietuviškas, dailus, puikiai dera su mūsų prekės ženklu „Keturios kėdutės“. Rinkdamiesi pavadinimą tikrai negalvojome apie apdovanojimus ar laimėjimus – labiausiai norėjome, kad jis tiesiog atspindėtų mus. Ir todėl toks netikėtas įvertinimas dar labiau pamalonino ir pakylėjo – dabar diplomas iškilmingai šypsosi kiekvienam mūsų klientui. Dar kartelį nuoširdus ačiū už Jūsų darbą ir pastangas! „Mikim“ kolektyvas linki Jums kuo daugiau šviesių ir prasmingų dienų 🙂

MB „Mikim“

Lietuvišką pavadinimą pasirinkome sąmoningai, nes šiuo metu populiarėja angliški pavadinimai, tad norėjosi šmaikštaus lietuviško pavadinimo. Manau, ne viena moteris laiko save šarka ir pati šarka nuo senų laikų turi nusistovėjusį blizgučių mėgėjos įvaizdį, tad pasirinkau ją kaip įmonės įvaizdžio dalį, na o antroji dalis buvo susieta su įmonės veikla. Taip ir gimė pavadinimas „Šarkos drabužinė“. Turėjome kelis variantus, tačiau šis buvo mieliausias, nes buvo šmaikštus bei puikiai atspindėjo įmonės veiklą. Tikrai labai nustebome sulaukę konkurso organizatorių skambučio. Žinia, kad patekome tarp 15, labai nudžiugino, tačiau sąmoningai to nesiekėme.

UAB „Šarkos drabužinė“ direktorė Justina Rakickienė